Kiedy warto zdecydować się na szafki łazienkowe na wymiar?

Jeśli czeka nas remont łazienki lub urządzamy ją po raz pierwszy, to stoimy przed wieloma ważnymi decyzjami. Wybór odpowiednich mebli do dowolnego pomieszczenia wymaga zachowania odpowiedniego balansu między funkcjonalnością a estetycznym dopasowaniem do reszty wystroju. Gdy zaopatrzymy łazienkę, jedną z ważniejszych decyzji jest wybranie pomiędzy gotowymi szafkami dostępnymi w sklepach a szafkami na wymiar. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy i sprawdzają się w różnych sytuacjach. Kiedy najlepiej zdecydować się na szafki na wymiar?

Rodzaje szafek łazienkowych

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje szafek łazienkowych, które możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim rozróżniamy jednak szafki „gotowe”, które od ręki można zakupić w sklepach meblowych i które mają konkretne, ustandaryzowane wymiary. Nie zawsze pozwala to jednak w pełni wykorzystać przestrzeń łazienki – brakuje kilku centymetrów, aby móc idealnie dopasować szafkę pod umywalkę czy ściana jest zbyt wąska, by zawiesić na niej szafkę wiszącą. W tej sytuacji najlepiej wybrać szafki łazienkowe na wymiar.

Jeśli z uwagi na metraż pomieszczenia, potrzebna nam jest wyjątkowa szeroka lub wyjątkowo wąska szafka łazienkowa, to rozwiązanie będzie zdecydowanie najlepsze. Wiąże się zwykle z większym kosztem i dodatkowym czasem oczekiwania w porównaniu z dostępnymi w każdym sklepie gotowymi szafkami, pozwala nam jednak maksymalnie wykorzystać potencjał każdej przestrzeni, nieważne, czy jest ona szczególnie mała bądź duża. Szafki na wymiar pozwalają również na implementowanie naszych nietypowych pomysłów lub specyficznych potrzeb – być może z dowolnego powodu potrzebujemy specjalnych, niższych szafek bądź szafek dopasowanych do rogu czy filaru.

Jak dobierać szafki łazienkowe na wymiar?

Decydując się na szafki łazienkowe na wymiar, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, należy dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń, aby określić wymiary, jakie będą idealnie pasować do naszej łazienki. Nawet kilka centymetrów za mało bądź za dużo może okazać się niepotrzebną stratą czasu i materiałów wykonawcy oraz naszych pieniędzy. Zdecydowanym plusem szafek przygotowywanych na wymiar jest możliwość personalizacji – szafka łazienkowa na wymiar daje nam możliwość dostosowania wnętrza mebla do naszych potrzeb, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni i zorganizowanie jej tak, jak nam odpowiada. Nawet bardzo wąska szafka do łazienki może być względnie pojemna, jeśli odpowiednio zaplanujemy w niej rozstaw półek.

Ustalając z wykonawcą, jaka ma być nasza szafka łazienkowa mamy też możliwość zadecydowania, czy potrzebujemy szuflad, półek czy szafek z lustrem. Istotnym elementem jest również wybór materiałów i kolorów, które pasują do pozostałych elementów wystroju łazienki, tworząc spójną i harmonijną aranżację. Ostatecznie decyzja o wyborze szafki łazienkowej na wymiar powinna być uzależniona od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, dzięki czemu dany mebel będzie praktycznym zaopatrzeniem naszej łazienki na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + trzynaście =