umywalka

Umywalka nablatową – Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Podczas urządzania łazienki trzeba podjąć wiele decyzji, często iść na kompromisy po to, by wnętrze jak najlepiej spełniało swoje funkcje. Bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów wyposażenia jest umywalka. Obecnie wybór tych produktów jest ogromny! Od kilku sezonów zaobserwować można jednak, że najczęstszym wyborem nie tylko projektantów wnętrz, ale także i klientów indywidualnych są umywalki nablatowe. W dzisiejszym wpisie chcemy przyjrzeć się nieco bliżej tym produktom oraz podpowiedzieć, co należy wiedzieć przed ich zakupem. Zapraszamy!

umywalki z blatem

Umywalki nablatowe – z jakiego materiału są najlepsze?

Myśląc o umywalkach nablatowych, wiele osób ma przed oczami modele białe, które ze względu na swój design przypominają okrągle bądź owalne misy. Jednak rodzajów tych produktów jest znacznie więcej. Mogą różnić się między sobą nie tylko kształtem, rozmiarem czy kolorem, ale także materiałem z jakiego zostały wykonane. Na rynku znajdują się bowiem umywalki nablatowe ceramiczne, szklane, stalowe, kamienne czy drewniane.

Nie można też jednoznacznie wskazać na to, jaki materiał jest najlepszy. Wiele bowiem zależy od indywidualnych gustów, od tego w jaki sposób została łazienka zaprojektowana. Umywalki nablatowe bowiem nie tylko mają dobrze spełniać swoją podstawową funkcje, to jeszcze mają być ciekawą dekoracją wnętrza.

Mówić o materiale wykonania umywalek nablatowych trzeba stwierdzić, że pomimo tak dużej rozpiętości, różnorodności materiałowej, największym zainteresowaniem cieszą się modele ceramiczne. Być może dlatego, bo są najbardziej powszechne, a także i znajdują się w najbardziej przystępnych cenach.

 

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem umywalki nablatowej?

Wiele umywalek nablatowych na pierwszy rzut oka wygląda niemal tak samo. Modele te mogą jednak znacząco się między sobą różnić ze względu na rodzaj materiału i jego parametry techniczne. Nie każda umywalka nablatowa ceramiczna będzie wykazywała takie same właściwości. Te markowe, firm takich jak Laufen, Villeroy&Boch, Roca, a także i niektóre umywalki nablatowe Cersanit zostały wykonane ze specjalnej masy ceramicznej.

Ta masa ceramiczna jest wyjątkowo trwała, opordna na uszkodzienia, zadrapania, jednocześnie dzięki zwiększonej trwalosci ranty umywalek nablatowych mogą być znacznie cieńsze. Cienkościenne umywalki nablatowe są ostatnim hitem wnętrzarskim. Wyróżniają się ciekawą estetyką, wyglądają lekko i bardzo nowocześnie.

Wiele z umywalek nablatowych, które znajdują się na rynku posiada specjalne powłoki ochronne. Zadaniem ich jest przede ułatwienie utrzymania umywalek w należytym porządku. Powłoka ochronna ma właści hydrofobowe, dzięki którym zanieczyszczenia, osady spływają razem z wody i nie pozostają na powierzchni umywalki. Oczywiście korzystniej jest wybierać produkty markowe, które znane są ze swojej wysokieju jakości takie, które posiadają dobre opinie wśród użytkowników i fachowców.

One thought on “Umywalka nablatową – Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 8 =