Dlaczego miska WC jest lepsza od kompaktu?

W dzisiejszych czasach remont łazienki jest kosztowną sprawą. Dlatego też, jeśli ktoś chce uczynić to tanio, wybiera kompakt WC. Pytanie, czy to tańsze rozwiązanie jest zawsze lepszym? Niektórzy uważają, że lepiej jest wydać więcej po to, aby cieszyć się także piękną aranżacją.

Nowoczesne miski WC

To, co wyróżnia nowoczesne miski WC to  przede wszystkich ogromna stabilność i wytrzymałość. Sam sposób montażu nie należy do najtrudniejszych, co również przemawia za ich zakupem. Pasują one do wszystkich toalet standardowych, a także tych, które są urządzone w nowoczesnym stylu. Dzięki różnorodności kształtów oraz wyglądu można ją dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Użyty w nich system pozwala oszczędzać wodę nawet do 30%.

wisząca miska wc

Obecnie miski WC bezrantowe posiadają w większości nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu czyszczenie toalety staje się prostsze. Pokrywa stelaża może być estetycznie połączona z wnętrzem toalety. Producenci proponują miski WC wyglądem przypominające bidety czy umywalki, niżeli toalety. Stosują różnego rodzaju technologie ułatwiające korzystanie z nich. Warto wspomnieć w tym momencie o deskach samoopadajacych, które dziś są już standardem. Deska wolnoopadająca zapewnia ciche zamknięcie toalety bez zbędnego huku. Jest ona nie tylko cicha, ale i bezpieczna.

Zalety misek WC bez kołnierza

Próbując wybrać najlepszy kompakt WC, warto zwrócić uwagę na to, jaką ilość wody on zużywa. W głównej mierze zależy to od objętości zasobnika wody. Współczesne miski WC są, jak już wyżej wspomnieliśmy, elementem wyposażenia nowoczesnej łazienki. Bryła miski przybiera minimalistyczną formę, co odpowiada aktualnym trendom.

Można ją montować na ścianie, dzięki czemu zyskujemy dostęp do podłogi, a to z kolei ułatwia czyszczenie. Aby uzyskać jak najbardziej minimalistyczny efekt, spłuczka jest ukryta w zestawie podtynkowym, a na zewnątrz znajduje się tylko przycisk spłukujący. Kolejna korzyść przemawiająca za zakupem miski WC to fakt, że nie gromadzą się na niej bakterie.

Dzięki temu, że istnieją miski WC bez kołnierza, czyszczenie podczas spłukiwania jest dużo łatwiejsze i o wiele prostsze. W tradycyjnych rozwiązaniach woda dostaje się pod kołnierz i spłukuje tylko część miski. Natomiast miska bezrantowa, którą nazywa się także miską WC bez kołnierza, to pewność, że woda ma swobodny przepływ po całym obwodzie miski.

Czym się kierować przy wyborze miski WC?

Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie przez nas wybrane, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, jakiej jakości jest dany produkt. Toalety, które są wytrzymałe i posiadają gładkie powierzchnie, są zdecydowanie lepszymi opcjami, niż toalety wykonane z materiałów nieznanego pochodzenia. Idąc dalej tym tropem, wybierajmy produkty znanych producentów, aby mieć pewność co do jakości.

Na temat produktów no name, nie mamy żadnych informacji oraz informacji odnośnie jakości, a tym bardziej żadnych opinii. Warto wybrać miskę WC, na którą otrzymamy gwarancję. Poza tym miejmy także na względzie funkcjonalność toalety. Nie tylko wygląd jest ważny. Wybierajmy produkty, które posiadają dodatkowe atuty, jak na przykład unikalne powłoki, które pomagają utrzymać czystość, czy wysokiej jakości materiał, z jakiego zostały wytworzone.

One thought on “Dlaczego miska WC jest lepsza od kompaktu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =