Zlewozmywaki granitowe – czemu warto w nie zainwestować?

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale i najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z których są wykonane. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy a także inżynierowie z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe materiały zastosować do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od metalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest materiałem bardzo wytrzymałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności dzielimy zlewy pod kątem liczby posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują różne grono nabywców. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne jedzenie, po którym zostają całe masy naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są niezwykle pojemne a także praktyczne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność przystosowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w domu w obecnych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych a także produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można postawić np. w rogu kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dojściu do pozostałych sprzętów oraz elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

Nie jest tak łatwo dobrać właściwy zlewozmywak kuchenny. Sklepy przedstawiają coraz ciekawsze konstrukcje mogące być się nie jedynie praktycznym punktem umożliwiającym nam codzienne funkcjonowanie, ale również prawdziwą ozdobą.
Elegancki projekt oraz modernistyczny design jest niezaprzeczalnie jedną z ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są zrobione i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, aby zachować szczelność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu oraz mają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości oraz korzyści. Korzyścią zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design oraz większa odporność na zadrapania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są bardziej trwałe na pęknięcia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niezwykle ważny wydaje się zatem wybór tych elementów, jakie narażone są na codzienną eksploatację oraz te jakie przez długie lata powinny nie jedynie wykonywać swą rolę, ale też pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, montowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo typów zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające nietypowych, designerskich zlewozmywaków do swojej kuchni.

You may also like...