Wybieramy najciekawsze oświetlenie do nowoczesnej łazienki!

Oświetlenie toalety to niezwykle ważny element aranżacji tego pomieszczenia. Częstokroć, odnawiając łazienkę nie skąpimy pieniędzy na jej wyposażenie a cały efekt możemy zaburzyć nieodpowiednio dostosowanym światłem.
Aktualnie na rynku można wybierać pośród ogromnej ilości różnego rodzaju lamp łazienkowych, jakie zostały skonstruowane i zrobione w bardzo różnorodnej stylistyce. Piękne kinkiety z sporą liczbą korali a także kryształków doskonale sprawdzą się w toaletach zaaranżowanych w stylu glamour, natomiast estetyczne plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do pomieszczeń w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Ponadto ostatnio bardzo modny jest także styl industrialny, gdzie dominuje metal, beton oraz odcienie szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą a także wiekową, która doskonale uzupełni całości niestandardowej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest użycie źródeł światła LED. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie, aniżeli zastosowanie standardowych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długiej żywotności. Co istotne, takie źródła oświetlenia są też bardziej trwałe na uszkodzenia lub wilgotność. Dobór oświetlenia LED to dodatkowo ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że toaleta jest również miejscem relaksu, w jakim pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc zbudować w niej nastrój sprzyjający relaksowi, a w tej sferze zalety światła są ważne. W marketach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które rozlokowane w osłonie wanny, w podłodze albo w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niesłychanie istotne promieniowanie winno być tak skonstruowane, żeby ograniczyć, a najlepiej wykluczyć, efekt olśnienia. Z użyciem konwencjonalnych źródeł oświetlenia jest to niesłychanie kłopotliwe. Trochę lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach oświetlenia LED, szczególnie jeśli oprawy oświetleniowe mają zamontowane matowe przesłony. Świetnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których wskaźnik olśnienia jest niewątpliwie najniższy. Prawidłowo dobrane światło to gwarancja ciekawej aranżacji, jednak przy oświetleniu łazienki bezwzględnie trzeba mieć także na uwadze bezpieczeństwo.

Lampy łazienkowe występują w wielu różnych wariantach, kształtach oraz mają niesamowicie różne zastosowanie. Lampy nad lustro bądź kinkiety są właściwie niezbyt dużej wielkości, więc nie nadają się do oświetlenia całego wnętrza.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w poszczególnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice czy przyciski. Warto także upewnić się, gdzie dany towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż porządni producenci na własne wyroby dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne odcienie – od tradycyjnego chromu czy złota, przez eleganckie – czerń lub biel, aż po oryginalne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na baterie.

You may also like...