Wybieramy najciekawsze modele grzejników do łazienki!

Biała stylowa toaleta oraz ciemny grzejnik to dobre zestawienie, jakie spełnia najmodniejsze wytyczne minimalizmu. Współczesne kaloryfery łazienkowe są nie jedynie praktyczne, ale także estetyczne przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, iż kaloryfery są analogicznej wielkości oraz są wykonane z tego samego materiału to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, ponieważ przeważnie wentylacja jest tak przygotowana, iż do łazienki napływa ciepłe powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest wyposażony w grzałkę pozwalającą na nagrzewanie pomieszczenia oraz suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do toalety należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika ozdobnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, który oprócz funkcji dekoracyjnej, maskuje także podłączenia do instalacji, i dodatkowo zwiększa powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sprawa ta jednakże ulega zmianie w przypadku, jak na kratę grzejnika płytowego położymy mokry ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch dużych kolektorów (wykonanych albo ze stali bądź z aluminium), między którymi instalowane są proste bądź zaokrąglone rury. Grzejnik błyskawicznie wytwarza ciepło i podgrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje przyjemne ciepło a także ułatwia podtrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Wybór dobrego kaloryfera łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników oraz ubrań przez cały rok i uatrakcyjnić wygląd łazienki. Grzejniki podgrzewane gorącą wodą wychodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niesłychanie atrakcyjny sposób żeby ogrzać ubikację.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro styl nada mieszkaniu wyjątkowego stylu. Możemy zdecydować się na taki typ, jaki będzie efektywny, a dodatkowo idealnie zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest niesamowicie przydatny zwłaszcza jesienią i wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest elementem praktycznym oraz estetycznym toalety. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć wiedzę, że powłoka chromowa obniża wydzielanie ciepła około 25%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w narożniku domu (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w wnętrzu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy i praktyczny grzejnik jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, nagrzać oraz osuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni ciepłą i suchą podłogę i utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w wielkiej łazience. Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety oraz pracować bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez okrągły rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.

You may also like...