Wanny wolnostojące – sprawdź wady i zalety!

Jeśli metraż twojej łazienki pozwoli na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to pewność komfortu, długich oraz relaksujących kąpieli.
W ofercie sklepów odnajdziemy bogate spektrum rozmaitych wanien wolnostojących. Można je zróżnicować ze względu na materiał wykonania a także design. W aktualnych ofertach odnaleźć można szeroki wybór współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie typy wanien wyróżniają się niezwykle eleganckim stylem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami, jakie można odnaleźć w katalogach topowych producentów. Wciąż sporym zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycznym, jak i do współczesnych wnętrz pełniących funkcję luksusowego pokoju kąpielowego. Doskonały relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, które dzięki okrągłym kształtom zapewniają wielką wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które doskonale prezentują się w dużych łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (naturalnie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy odpowiedni rozmiar a także kształt wanny. W średnim pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, położony pod ścianą. Jednak trzeba przyznać, że takie rozwiązanie trochę redukuje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące idealnie łączą się z wnętrzami w stylu skandynawskim, romantycznym i rustykalnym. Prezentują się szczególnie wyjątkowo w łazienkach o większym metrażu, podkreślając ich modny minimalizm.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe i wygodne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba bardzo dobrze przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto dopilnować, by miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Oczywiście, równie istotny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo dość niewielkich wymiarów przykuwa wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie i po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z specjalnymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...