Umywalki łazienkowe – zobacz, co musisz wiedzieć!

Różnorodność kształtów oraz stonowanej barwy z pewnością przyczyni się do uzyskania modernistycznej toalety. Dowiedz się, na które parametry umywalki warto zwrócić uwagę, żeby kupić towar kompletny.
Z uwagi na system montażu w ofercie producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz wygodne w montażu, a syfon można schować za pomocą postumentu, półpostumentu czy szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują jednak umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie lub częściowo wprowadzane w blat, analogicznie jak zlewy kuchenne, umożliwiają zabudować przestrzeń poniżej oraz tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków higieny lub zapasu kosmetyków. Inne popularne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór surowca, z którego została przygotowana umywalka także ma kluczowe znaczenie. Dużo modeli jest również powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, które zdecydowanie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najtańszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to surowiec niewrażliwy na porysowania, solidny oraz trwały. Szklana umywalka dobrze wpisze się w styl nowoczesny, skandynawski lub minimalistyczny. Można także postawić na umywalki metalowe bądź drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ogromnym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dostosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na zachowanie jednakowego charakteru. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane i jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden spośród najistotniejszych elementów toalety. Znajdujące się w ofertach umywalki łazienkowe, zrobione z wysokogatunkowej ceramiki, charakteryzują się wieloma zaletami spośród pozostałej armatury łazienkowej
Umywalki kamienne są bardzo urokliwe, ale także drogie. Doskonale pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak również tradycyjnych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są trwałe na zadrapania i ciężko je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem a także z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany osad jest, bowiem niesamowicie widoczny na kamiennej powierzchni. W niewielkich toaletach, świetnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane czy też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być komfortowe a także bezpieczne, zwłaszcza kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz stare. Istnieje szereg rozwiązań, które warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, aby w takim wnętrzu znajdywał się natrysk, a nie wanna. Do urządzenia toalety należy dodać także specjalne maty antypoślizgowe a także dywaniki na przyssawki, które zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia materiału i zastosowania właściwych jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Powszechnie stosuje się do tego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak wielką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią przynajmniej 60 cm, żeby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i dopasowane do stylu łazienki, zatem warto zrobić analizę własnych potrzeb. Nim dobierzemy właściwą umywalkę, należałoby narysować na kartce projekt aranżowanego wnętrza. Żeby toaleta była funkcjonalna, trzeba zachować dobre odległości między urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia łazienki zapewni nam wygodę a także bezpieczne korzystanie.

You may also like...