Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?

Alternatywą, po którą sięgają szczególnie projektanci niekonwencjonalnych, designerskich toalet, są czarne szafki pod umywalkę, częstokroć wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o właściwym doborze szafki!
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Generalnie można wskazać dwa modele: z umywalką nablatową albo umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami funkcjonalnymi równie kluczowy jest wygląd szafki. Winna być ona dopasowana formą a także kolorem do reszty urządzenia toalety. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe albo czarne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w toalecie może być nieco nużący. Do jasnej umywalki pasuje szafka w tym samym odcieniu albo czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie zestawienie jest także rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś kocha eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne i bardziej nowoczesne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na ziemi czy może mają być powieszone na ścianie. Dla miłośników nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka ciemna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Urządzając naszą ubikację, uwagę zwrócić należy nie tylko na elementy armatury łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa albo umywalka, lecz również na szafkę pod umywalkową, które pomieści wszelkie konieczne środki czystości lub kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują wielką ilość potrzebnych szuflad oraz schowków, tak, aby każda rzecz posiadała własne miejsce. Dodatkowo mają piękne, eleganckie wzornictwo a także atrakcyjne kolory – w ofercie producentów wybór jest tak wielki, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji ubikacji. Korzyścią tego elementu wyposażenia jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować pełnego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do łazienek o średnich przestrzeniach czy np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do łazienki warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim ustawia się mydelniczkę czy aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc dobierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest mała, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona zarówno elegancka a także charakterem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz także praktyczna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego rodzaju szafki, należałoby zwrócić uwagę na surowiec, z którego są wykonane – winien być on bowiem wytrzymały na wilgotność. Warto także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Ważne będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie panuje połysk, jaki zachwyca swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe przeważnie nie montuje się w nich szuflad, gdyż znajdowałyby się bardzo nisko, natomiast są od tego wyjątki. Dość często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, bo z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto także zadbać o to, by posiadała ona właściwą wnękę na stopy – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych doznań oraz po jakimś czasie może już być trochę drażniące. Szafka do ubikacji ze wbudowaną wnęką na stopy sprawi, iż łazienka zyska na praktyczności, a prowadzenie codziennych prac higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli i armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją właściwie dopasować do umywalki. Dużo większe pole manewru zapewnia umywalka nablatowa. Jeżeli jest niewielka, szafka może być większa a także szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki lub szczotki do zębów. To również sposób na lepszą, bardziej dynamiczną aranżację.

You may also like...