Styl industralny – zobacz, co musisz wiedzieć!

Mnóstwo osób zastanawia się, czemu nurt przemysłowy zyskuje tak błyskawicznie na popularności. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, bowiem jest atrakcyjny a także jedyny w swoim typie.
Duże powierzchnie, wysokie loftowe wnętrza oraz minimalistyczne ozdoby – oto zasadnicze wartości stylu industrialnego. Styl przemysłowy świetnie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go także użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niezwykle eleganckiego wyglądu, meble z odzysku można zintegrować z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już wiemy, jakie są charakterystyczne cechy wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe zdolności do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko pragniemy odmienić otoczenie na ciekawsze a także bardziej inspirujące. Należałoby zadbać o to, aby składniki o identycznych właściwościach pojawiały się w całym wnętrzu. Projektowanie pomieszczeń w kierunku industrialnym to „ujednolicanie”, dlatego poszczególne powierzchnie nie powinny się od siebie separować co sprawia, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Styl przemysłowy tworzą w dużej mierze przestronne, wysokie a także surowe powierzchnie, najlepiej opatrzone dużymi oknami. Fason przemysłowy jest dla tych, którzy poszukują oryginalności oraz czegoś, co odbiega od tradycyjnych pomieszczeń z folderów meblowych. Kierunek ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji zaczęto masowo likwidować manufaktury i magazyny. Aby mieszkanie było odpowiednio oświetlone i wpasowało się w styl przemysłowy, zrezygnuj z firan i zasłonek zdobiących okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dostosowywać mądrze i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i domowników. Salon w stylu przemysłowym winien być podtrzymany w zimnej, neutralnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń a także biel. Fason industrialny we mieszkaniach widoczny jest zwłaszcza na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton i chłodne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w stylu przemysłowym traktowany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Odpowiednio wykonana aranżacja winna robić wrażenie. Uważam, iż bez wątpienia do takich kompozycji można zakwalifikować aranżację w stylu industrialnym, jaka robi wrażenie swoją prostota oraz unikalnością.
Nurt przemysłowy jest niezwykle prosty, chłodny, zatem detale takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Świetne odcienie do wnętrza w tym stylu to barwy neutralne, chłodne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, rdzawa czerwień. Nurt industrialny narodził się w momencie, kiedy rozpoczęto przejmować hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty oraz pomieszczenia budowane od podstaw w kierunku przemysłowym cechują się dużymi, obejmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią i bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w budynku przedmiotów oraz drobiazgów należy zmniejszyć do minimum – trzeba kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a jednocześnie pozwala zachować industrialny styl wyglądu (popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego betonu, doskonale odwzorowującej surowy, szalunkowy beton. Współcześnie trend przemysłowy kojarzony jest z niezależnością, ekskluzywnością a także eleganckim gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, użytkowali meble oraz akcesoria znalezione na rejonie dawnych manufaktur – tak urodził się nurt przemysłowy. Wystarczy budynek, który kiedyś służył do celów fabrycznych i dostosowujemy go na cele mieszkaniowe, zostawiając wszystkie kluczowe cechy budownictwa przemysłowego. Doskonale podkreśli styl kuchni, doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się osiągnąć dobry rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, że pomieszczenie jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory ważne są również surowce używane w takim pomieszczeniu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością oraz chaosem, by paradoksalnie stanowić bardzo eleganckie, wręcz ekskluzywne pomieszczenia. Ściana, która obłożona będzie jasną cegłą, wprowadzi do salonu industrialny charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach a także ruch przemysłowy fabrykanci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki imitujące beton oraz metal. Zastanowimy się, które typy oświetlenia sprawdzą się we pomieszczeniach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie faktycznie warianty lamp wybrać, jeśli chcemy uzyskać przemysłowy rezultat wyglądu we środku naszego mieszkania lub budynku.

You may also like...