Stelaże podtynkowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Moim zdaniem remontując ubikację od postaw należałoby postawić na stelaż podtynkowy w miejsce klasycznego kompaktu. Dla mnie ważnym argumentem jest Design a także funkcjonalność – czytaj dalej.
W krajowych sklepach produkty te zaczęły pojawiać się już w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wtenczas podchodzono do nich z wielkim sceptycyzmem, obawiając się zwłaszcza awaryjności instalacji schowanej w ścianie. Dzisiaj rozwiązanie to jest powszechnie uważane za w pełni wygodne, odpowiednio trwałe, a także – podnoszące atrakcyjność a także praktyczność łazienki. Toaleta z podwieszaną ceramiką nabiera nowoczesnego charakteru oraz wydaje się być przestronniejsze. Jednak, aby móc napawać się taką właśnie ubikacją, należy najpierw wybrać właściwy stelaż. Awarie instalacji wodnej to spore wydatki, dyskomfort a także przede wszystkim stres, którego wolelibyśmy uniknąć. Rozpiętość rozmiarowa konstrukcji podtynkowych wywołuje zróżnicowanie ich cen. Dobrą zasadą jest, iż im bardziej nietypowy stelaż (krótki, wąski, itp.), tym kosztuje więcej. Należy jednak dostrzec, że w większości przypadków większy wydatek zakupowy wynagradzany jest ostatecznym stylem a także praktycznością ubikacji. Przed wykonaniem jakichkolwiek prac sprawdźmy natomiast, czy stelaż został w sposób prawidłowy zamontowany. Ewentualna nieszczelność, która zostanie odkryta już po ukończeniu zabudowy, może dać nam sporo kłopotów. Wybór określonej wielkości zabudowy stelaża determinuje o późniejszej lokalizacji przycisku spłukującego wodę. Przy niskiej zabudowie stelaża przycisk będzie maskowała podniesiona deska od wc. Rozwiązanie to ma swoje wady a także korzyści, co świadczy o potrzebie dobrania go do indywidualnych preferencji.

Stelaż do WC oraz spłuczka podtynkowa, czyli inaczej mówiąc pakiet podtynkowy do WC, posiada szereg cech pozytywnych. Pośród korzyści z użycia tego rozwiązania można wyróżnić, oprócz schowania nieestetycznej instalacji sanitarnej, bezproblemowe utrzymanie czystości wokół WC.
Najpopularniejszym rodzajem stelaży podtynkowych są te przeznaczone do mis WC. Jednocześnie ich zastosowanie w łazience jest niezwykle estetyczne oraz efektywne. Umieszczenie podwieszanej miski WC lub bidetu zapewnia wrażenie większej przestrzeni pomieszczenia, widoczna jest, bowiem wyłącznie ceramika oraz przycisk spłukujący, natomiast cała instalacja schowana jest w ścianie. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwia zachowanie czystości również samej ceramiki, jak również podłogi w jej otoczeniu. Dopasowując stelaż upewnijmy się, że wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają porównywalnie przez co łatwo może dojść do pomyłki sięgając na półkę z asortymentem. Artykuły do zabudowy lekkiej – dedykowane są do instalacji w ścianach gipsowo-kartonowych. Charakteryzują się przede wszystkim dużo łatwiejszym oraz szybszym montażem. Podstawą ich budowy jest konstrukcja samonośna, jaka jest wykonana ze stali. Dzięki jej formie, stelaż można zainstalować również w ścianach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej zaopatrzone są w specjalne wsporniki, jakie ułatwiają montaż. Warto podkreślić, iż możliwe jest obudowanie ich specjalną płytą wodoszczelną. Stelaż podtynkowy jest zwykle zabudowywany przy pomocy płyt G-K. Możemy także wykorzystać płyty pokrywające innego gatunku jak np. płyty osb, jakie dzięki wyższej trwałości w zestawieniu z płytami karton-gips mogą być stosowane, jako pojedyncza płyta. Stosując stelaże do zabudowy lekkiej możemy osiągnąć oczekiwane w toalecie półki czy możemy stworzyć wyspę. Stosując konstrukcje do zabudowy ciężkiej, możemy natomiast spłuczkę zlokalizować oraz obmurować w ścianie z cegieł, uzyskując tym samym więcej powierzchni w niewielkich toaletach.

You may also like...