Jaki rodzaj wanny jest najlepiej wybrać?

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację akustyczną ułożoną między wanną a ścianą, a czasem także w obudowie wanny.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli stopami oraz wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane osobno do określonego gatunku wanny. Niezwykle ważne jest, aby montaż wanny był precyzyjny i zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie mogą w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić specjalistom. Gdy wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż pokrywy. Obecnie producenci wanien oferują gotowe ścianki. Ich zaletą jest jasny a także szybki montaż, jaki można wykonać własnoręcznie. Co ważne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w różnych formatach a także rozmiarach, przeznaczonych do poszczególnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach bądź w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie używane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Stopień natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi zwykle 65 dB. By masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 6 osób.

Posiadasz małą łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z rozluźniających kąpieli w aromatycznej pianie? Mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie – wanny kątowe, które oszczędzają miejsce a także zachowują pełną praktyczność.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl albo specjalistyczne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego stylu i są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to idealna propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Należałoby natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, gdy planujemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast kształt oraz stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu i dodatkowego wyposażenia toalety.

You may also like...