Płytki łazienkowe – sprawdź wskazówki ekspertów!

Doskonale dopasowane płytki to praktycznie gwarancja właściwej aranżacji. Najważniejszą zaletą płynącą z użycia płytek stanowi fakt, iż prosto utrzymać ich czystość. Wystarczy mop, odpowiednia chemia do ich konserwacji i łazienka wygląda jak nowa.
Dzięki wykorzystaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje wnętrzu szyku i elegancji. Wybór tego gatunku płytek ma także szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu innowacyjnego stylu wnętrza czy kiedy mamy małą toaletę, jaką chcemy wzrokowo powiększyć. Do pokrywania ścian i posadzek w toalecie niesamowicie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, odporne na uderzenia, wycieranie a także wszystkie porysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe systematycznie czyszczone są ostrymi detergentami, dlatego skupiaj uwagę, aby wybierać płytki wytrzymałe na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie wyłącznie funkcję użytkową, to również metoda ekspresji artystycznej, dodająca ekspertom niemal nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Oryginalna oraz prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Niepowtarzalny kształt i chropowata faktura płytek wywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl wyprawę do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwalają Ci wykonać jednolitą oraz wyjątkowo praktyczną dekorację otoczenia – dobierz modele najlepiej trafiające w Twój gust! Oryginalny rezultat dekoracyjny zapewni zastosowanie mozaiki w postaci niewielkich prostokątów, rombów, kamyków o dość kanciastych kształtach bądź kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a zarazem oryginalnym stylem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drewno czy kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a również prezentuje się faktycznie efektownie.

Decydując się na nieszablonowe płytki ceramiczne do łazienki nie sposób zapomnieć o wymaganiach. Należałoby przypomnieć, iż chodzi tu o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.
Trudno sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich obszarze utrzymują się nieco dłużej. Młodzi użytkownicy także potrzebują mieć toaletę przystosowaną do ich wieku czy wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego sprowadzać się wyłącznie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki jakim maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to gatunek przestrzennych, nowoczesnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się blisko sypialni bądź są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu posiadamy spore pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że toalety są miejscami o podniesionej wilgoci powietrza. Posadzki kilkakrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć mogą być oblegane przez grzyby oraz pleśń, natomiast ich odporność będzie zdecydowanie mniejsza. Dlatego poleca się kupno materiałów o niskim współczynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest wnętrzem, w jakim szczególnie kluczowe będzie utrzymanie higieny oraz czystości, stąd też płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby natomiast mieć na uwadze fakt, iż pod wpływem wilgotności może nieco zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji przylegające ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie oraz pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich kwalifikuje się również np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...