Parawany nawannowe – luksus i komfort w jednym!

Kryterium, którym powinniśmy się kierować, wybierając parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu oraz niewygórowana cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią czy na innych typowych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła wzmacnianego albo z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także dopasować do niego odpowiednią wannę – musi mieć równą powierzchnię górną aby można było swobodnie składać parawan a także odpowiednie wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie niezbędne, ale aby mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru zlecić ekspertom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – należałoby więc kupić parawan na wannę zabezpieczany dodatkową powłoką, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się a także równocześnie ułatwi czyszczenie. Parawan nawannowy to eleganckie oraz innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki oraz ładny design. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego a także pojedynczego ruchomego elementu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej myć parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, które nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o rozciągliwą listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej oraz delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to konsensus pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeśli w trakcie projektowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się idealnie.
Relatywnie najmniej powszechnym modelem wśród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z jakiego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, że produkt będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy stworzyć na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest świetnym sposobem na to, aby łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak także natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy bądź z nadrukiem – będzie lepiej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie mocuje się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeśli natomiast chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest też, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zabrudzeniom a także zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego czy paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozwinięty parawan winien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdywały się nad brzegiem wanny, co umożliwi poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to wspaniały kompromis, jaki ucieszy wszystkich mieszkańców i pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...