Co musisz wiedzieć kupując brodzik prysznicowy!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odstępują funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Istotne jest również, by brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto dlatego zastanowić się nad materiałem, z którego jest zrobiony. Najpopularniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia kłopotów. Cechy akrylu pozwalają dodatkowo na zachowanie blasku a także trwałego koloru. Akryl posiada niezwykle gładką powierzchnię z minimalnym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spadającej wody i ma stabilny kolor. Innym oryginalnym surowcem, z którego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki stworzone z lanego marmuru są niesłychanie solidne i odporne na uszkodzenia. Jest to materiał powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest ciepły w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich poboczne wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich także zrobić małe pranie ręczne. Dodatkowym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale i osobom starym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bowiem odcień biały nie jest jedyną możliwą wersją. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub ciemne. Prawidłowo zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, a dodatkowo daje największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Zakupimy bowiem także brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe a także kątowe.

Nieustanny brak czasu i połączone z tym codzienne życie w biegu można dzisiaj zdecydowanie zakwalifikować wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, by jak najbardziej zredukować czas na codzienne czynności, bardzo często rezygnując nawet z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło a także cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas normalnego używania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl albo specjalistyczne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko kilka cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego stylu a także są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Należałoby jednakże pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, jednak, jeśli planujemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak kształt oraz stylizacja zależy jedynie od twojego stylu i dodatkowego wyposażenia toalety.

You may also like...