Co musisz wiedzieć kupując baterie kuchenną?

Przeprowadzając kompletny remont kuchni należałoby pokusić się także o wymianę baterii kuchennej. Pamiętaj, najważniejsze jest, żeby aranżacja była zgodna a także przede wszystkim praktyczna.
Dopasowując baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii zabezpiecza ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Kolejnym walorem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli vis-a-vis wymaganiom użytkowników, proponują baterie, jakich design idealnie pasuje nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa sugeruje instaluje się na ścianie nad zlewem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu to rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale obecnie jest wypychane przez baterie stojące.

Jeżeli urządzasz własną wymarzoną kuchnię bądź planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, namawiamy do tego, żeby przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem detal urządzenia, jaki musi spełniać wiele zadań, a przy tym winien jednocześnie wyglądać pięknie, bo nie da się go w żaden sposób schować.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i wygodne. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Dostosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka a także mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba bardzo starannie przemyśleć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, by miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był łatwy w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce oraz próbujemy odkręcić kran łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie oraz po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na troskę o środowisko jak również finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...