Miski WC – co musisz wiedzieć?

Miski Wc powoli wypierają tradycyjne kompakty WC. Pomimo, że tradycyjny kompakt jest tańszy od nowoczesnych misek to coraz więcej osób woli dołożyć kilka złotych, aby napawać się eleganckim designem.
Dzisiejsze miski WC wyróżniają się wielką stabilnością, trwałością a także łatwym montażem. Dobrze pasują do toalet tradycyjnych, jak i tych zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Z racji na różnorodne kształty a także odmienny wygląd każdy może wyszukać rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb i preferencji. System umożliwia na oszczędność wody nawet 35% a także proste sprzątanie bez wykorzystania silnych specyfików chemicznych, dzięki czemu dbamy o otoczenie a także zmieniamy nasz styl życia na EKO. To nowe bezkołnierzowe rozwiązanie spełnia oczekiwania konsumentów zwłaszcza dbających o higienę łazienki. Na rynku możemy spotkać różne kształty misek a także klawiszy spłukujących. Samą obudowę stelaża możemy dowolnie wykończyć zgodnie z aranżacją wnętrza toalety. Wnętrze misy WC bardziej przypomina prostą do utrzymania w czystości umywalkę czy bidet, aniżeli znane nam dotąd misy WC. Stanowi to rozwiązanie zwłaszcza zalecane do mieszkań modernistycznych. Sprawdzi się również w pomieszczeniach o średnim metrażu, bo wizualnie powiększa powierzchnię. Z racji na brak styczności z podłożem mycie łazienki jest dokładniejsze, przyjemniejsze oraz przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się obecnie wzorem i stosowane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, iż nie trzeba martwić się kłopotliwy huk związany z uderzeniem pokrywy o muszlę. Starczy delikatnie popchnąć, by deska zamknęła się sama, cicho a także bezpiecznie!

Szukając najlepszego kompaktu WC dobrze zwrócić uwagę na ilość zużywanej wody. W tym przypadku wiele zależy od samej objętości zbiornika. Pamiętaj idealna łazienka to również łazienka tania, która wygeneruje dodatkową oszczędność dla twojego domku.
Nowoczesna misa WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej oraz w pełni funkcjonalnej ubikacji. Jej mocna bryła posiada minimalistyczną linię, odpowiadającą kompozycji zgodnej ze aktualnymi trendami. Miska WC dedykowana jest do umocowania na ścianie, przez co masz swobodny dostęp do posadzki – to ułatwia zachowanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, że zachowanie czystości jest jeszcze łatwiejsze. Dobry wygląd w połączeniu z najwyższym poziomem higieny to tylko niektóre korzyści wynikające z bezrantowej misy wc. Miski WC są instalowane na ścianie. Spłuczka jest schowana w instalacji podtynkowej, a widoczny jest tylko przycisk spłukujący. Dużą zaletą podwieszanych misek WC jest to, że niezwykle łatwo jest wyczyścić posadzkę pod toaletą. Dodatkowo można ją postawić na większej wysokości, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim ogromny krok w stronę dbałości o higienę. Wszyscy wiemy, iż toaleta, a zwłaszcza sedes to gniazdo bakterii. Kołnierz w wc utrudnia gruntowne mycie a także oczyszczenie tej części miski, która jest niezauważalna dla oka, a w jakiej zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Odpowiedni płyn czyszczący oraz szczotka niewątpliwie ułatwią umycie powierzchni, do których można łatwo dotrzeć. Niestety pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, jakich nie zdezynfekuje nawet szczotka – ze względu na skomplikowany dostęp. Kołnierz w misce wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także ułatwiać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz i w zależności od ilości jej użycia, spłukuje tylko część miski. Ten nieregularny przepływ powoduje, że brud zgromadzony pod kołnierzem jest niemożliwy do wyeliminowania. Jednak miska bezkołnierzowa, zwana również bezrantową ma specjalistyczne, wyprofilowane kanały (wcięcia), które umożliwiają płynny przepływ wody po całkowitym obszarze wc. Woda przepływa przez kanał oraz równomiernie spłukuje wc nie zostawiając w nim żadnych zanieczyszczeń.

You may also like...