Kabiny prysznicowe – sprawdź jak uniknąć błędów!

Innowacyjne technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Warstwy ochronę, dedykowane metody chromowania elementów – Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Dalej zależnie od wielkości łazienki, jej aranżacji należy określić czy ma to być kabina uchylna lub odsuwana. Ponadto kabina prysznicowa powinna nawiązywać optycznie do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Zasadniczą cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat korzystania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na etapie projektowania, czy też wykorzystanie wyłącznie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, podatne na zabrudzenia lub zakamienienie. Posiadając na uwadze normalną eksploatację należałoby rozważyć użycie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej mycie a także wiążącej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych podstawowym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w wersjach uchylnych, które wymagają jednak większej przestrzeni. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz standardowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu pleców. Jeśli natomiast do podstawowej kabiny pragniemy dokupić osobno panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od około 400 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej luksusowych paneli możemy liczyć na dodatkowe możliwości, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy bądź droższy model, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór tradycyjnych rozmiarów a także kształtów jest duży, jednakże asymetrycznych – mały.

Nowoczesna kabina prysznicowa to taka, która spełni wszystkie nasze pragnienia. Rynek się rozwija, więc wybierając kabinę do łazienki, należy mieć na względzie kilka niesamowicie ważnych kwestii.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na prawidłowo opracowanej podłodze. Aktualnie jest to niesłychanie modne rozwiązanie, które nie psuje estetyki łazienki oraz pozwoli optycznie ją powiększyć. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak naprawdę nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Problematyczne może być samo przygotowanie dobrej posadzki, która musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może sprawiać problemy przy konserwacji a także sprzątaniu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, warto już na początku zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka sprawnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu natrysk będzie dłużej czysty. Naukowcy zaprojektowali taką technologię, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, iż występują one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe zabrudzenia z dużą łatwością czyści wiatr oraz deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za wzór cnoty.

You may also like...