Dlaczego warto postawić na aranżacje w stylu skandynawskim?

Skandynawski trend może zawierać mnóstwo aspektów odnoszących się do innych nurtów. Takie powiązanie niepowtarzalnych fragmentów każdego ze styli może być atrakcyjne!
W mieszkaniach, zaaranżowanych „po nordycku” przeważającymi barwami są: beż, stalowy, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria a także wyposażenia. Drewniana podłoga jest doskonałym dopełnieniem mieszkania przerobionego na nordycki klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego trendu są ekologiczne półprodukty. Najchętniej wykorzystywanym gatunkiem drewna w kompozycjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba cechują się naturalną barwą oraz licznym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany idealnie wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Niemniej jednak krzesła w trendzie skandynawskim nie będą znakomitym rozwiązaniem w przypadku fanatyków kierunku tradycyjnego. Do tej bazy wolno dodać barwne akcesoria, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie a także proste w formie meble. Tego rodzaju gama kolorystyczna powoduje, iż kuchnia w formacie skandynawskim jest niesłychanie prosta i przejrzysta, a jednocześnie estetyczna. Wszystkie te tony, powodują, iż nasza kuchnia w nurcie nordyckim będzie łatwa a także przestrzenna i jednocześnie bezpieczna. W salonie zorganizowanym w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się najprostsza, jednolita podłoga. Ozdabiając naszą kuchnię nie zapomnijmy, że integralnym punktem tegoż stylu, to naturalne detale takie jak kamień, drewno, dzianiny z lnu a także bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoliki o lustrzanych blatach lub komody. Bezsprzeczny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (czyli charakteryzujące się miękką, opływową linią) a także krzesła vintage – odkryte na pchlim targu lub piwnicy. Idąc dalej, chcielibyśmy zasugerować akcesoria nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Fason nordycki to także minimalistyczne dodatki, oczywiście estetyczne i ekologiczne. Meble muszą być proste, idealnie gładkie fronty oraz blaty w odcieniu naturalnego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, nastrojowa. Kuchnia w stylu skandynawskim to idealne rozwiązanie, jakie łączy w sobie dużo zalet. Najczęściej używanymi artykułami w tym nurcie jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą a także estetyczniejszą.

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim opiera się na ciepłych barwach – zwłaszcza tych rozmytych, delikatnych, jak również przechodzących w kolor niebieski bądź nawet groszkowy!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile umożliwiają codzienną pracę. W kompozycjach w kierunku skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, białymi bądź brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje zrobione w oparciu skromność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w zimnym oraz ponurym skandynawskim klimacie, jednak prawie na całym globie. Kuchnia i salon w fasonie nordyckim z kolei opierają się na zastosowaniu dokładnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w kierunku nordyckim są jasne ściany oraz wygodne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie stosunkowo oczywisty: ważne są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy i szarości, a także biały, ciemny i… zielony. Kuchnia w sposobu nordyckim przedstawia prostotę – więc wybierz proste lub łagodnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią pastelowe barwy na ścianach i drewno – na posadzce czy w formie mebli – stanowią niewątpliwie rewelacyjną ozdobę każdego salonu oraz wprowadza skandynawski klimat do wnętrz. Wystarczy parę drobnych zabiegów, by nasze pomieszczenie wyglądało jak z czasopisma o urządzaniu pomieszczeń. Wygląd pomieszczeń domów jest znacząco odmienny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane połączenie tych czynników powoduje, że wnętrza urządzone w trendzie nordyckim są niezwykle przestronne oraz wyróżniają się prostotą formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane zasłony to istota ciepła w trendzie hygge. Meble domowe w stylu nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, naturalnych surowców z nowatorskimi sprzętami kuchennymi, jakie usprawniają domowe obowiązki.

You may also like...