Czarna łazienka – sprawdź wady i zalety!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe zdanie możemy znakomicie nawiązać do łazienki w ciemnym klimacie. Aranżacja w ciemnych kolorach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Połączenie bieli i czerni jest szczególnie powszechne nie wyłącznie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz powszechniej i zdecydowanie wkracza również do naszych toalet. Bowiem czarny kolor optycznie pomniejsza wnętrza, a biały je powiększa to powiązanie odcieni sprawdzi się zarówno w średnich jak i dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza oraz jego kształtu. Do małych toalet oraz WC wystarczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet kątowe, jakie wykorzystują ciężkie do wykorzystania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od klasycznej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, które zrobione są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem liniowym, co w efekcie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony prysznic z zastosowanym odwodnieniem liniowym widocznie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Czerń we wnętrzach uznawana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, natomiast prawidłowo wkomponowana we mieszkanie nada mu elegancji, klasy, powagi. Skupia na sobie wzrok a także pochłania światło. Góruje nad otoczeniem, przykuwając uwagę.
Biel i czerń to odcienie przeciwstawne. W zależności od preferencji można wybrać połączenie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej tajemnicza, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia niezwykle modne i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można zdecydowanie zamontować większą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na ziemi. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, iż powierzchnię nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym momencie na intymnej czerni, bądź świeżej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale urządzona toaleta w takiej tonacji odnajdzie swoich zdecydowanych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów a także zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą czuć się nieszczęśliwe oraz osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Niezależnie od kolorystyki czarnej, białej bądź kolorowej, niewielkie mieszkanie można zaaranżować tak, żeby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz dlatego rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, by z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać kurz lub być jej całkiem pozbawiona, co ułatwi czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż mimo braku wesołych odcieni, Wasze mieszkanie będzie posiadało niepowtarzalny klimat.

You may also like...