Bramy garażowe – co potrzebujesz wiedzieć?

Brama garażowa oraz jej wybór to niesłychanie znacząca kwestia. Szczególnie w garażu obok samochodu posiadamy masę różnych cennych rzeczy, więc dopasowując bramę powinniśmy kierować się na pierwszym miejscu kwestią bezpieczeństwa.
Dopasowując bramę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy używane w projektach automatycznych mają mechanizmy przeciążeniowe, jakie zatrzymuje bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, które także mają na celu powstrzymanie skrzydła, jeśli wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy uzyskać tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramką i fasadą domu. To dwa detale bardzo ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej fasady budynku. Z tego powodu odcień bramy garażu i fasady winien być zgrany szczególnie w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort korzystania. Jeżeli pozwala na to przestrzeń, można użyć drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny wzór, odcień i wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, będące nierozłączną część bramy. Bramy uchylne posiadają niesłychanie dobre parametry praktyczne oraz funkcjonalne, przy jednoczesnym utrzymaniu korzystnej ceny. Doskonałej klasy komponenty oraz stabilna konstrukcja powodują, iż jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to indywidualność a także automatyka w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o dobrym standardzie, gwarantujące komfort oraz wygodę i doskonałą izolację termiczną. Pozytywem bramy segmentowej jest jeszcze możliwość wcielenia jej praktycznie w dowolny model wnęki garażowej.

Dobór bram garażowych jest duży. Do wyboru mamy ogrom ofert w różnych odmianach instalacyjnych. Jak odpowiednio dostosować bramę do własnego garażu? Sprawdź ten wpis a także dowiedz się więcej o bramach!
Często wykorzystywane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie posiadają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli wygospodarować miejsce wewnątrz garażu, lecz również sprawia, iż brama porusza się ciszej, natomiast jej montaż jest szybki i bezproblemowy niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie rozerwania linki przestrzega przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramki w przypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt albo funkcjonalną klamkę, które pozwolą bez wysiłku otwierać a także zamykać bramkę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza forma na wygodne oraz odporne zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej działce lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane wrota do góry pozwalają na łatwy dostęp do garażu kiedy także na bezpieczny i łatwy wyjazd auta. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu zalet brama uchylna nie wytrzymuje częstokroć skonfrontowania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla konsumentów ceniących komfort bramy mogą być urządzone w sterowany radiowo napęd, który łączy dużą moc z ładnym designem. Wieloletnie używanie bramy umożliwia zastosowanie znakomitej jakości aluminium – surowca wytrzymałego na rdzę. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak również forma garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.

You may also like...