Bateria łazienkowa – sprawdzamy opinie użytkowników

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy nabyć coraz ciekawsze towary poświęcane naszej łazience. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki unowocześnionej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują estetyczny design przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są wyposażone w nadzwyczaj praktyczny system montażu, jaki umożliwia na natychmiastową instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria winna mieć także specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak również jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym i ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane guzikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania stosunkowo drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują dodatki, jakie możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak istotne, iż uznajemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto natomiast pamiętać, że produkty te są niezwykle proste, niejednokrotnie słabszej jakości i mogą przetrwać znacznie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w dodatkowe narzędzie (perlator), jaki napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Obecnie na rynku armatury łazienkowej mamy ogromny wybór. Znaczna liczba towarów przenosi się również na ilość produktów dobrej jak również słabej jakości. Dlatego dziś powiemy trochę więcej o wyborze baterii.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w pewnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice lub przełączniki. Warto również upewnić się, gdzie dany towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zamieniają głowice na solidniejsze i wyprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na własne towary dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne kolory – od typowego chromu czy złota, poprzez estetyczne – czerń bądź biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod prawidłowo dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym wytrzymalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy poświęcić na baterie.

You may also like...