Baseny ogrodowe – co musisz wiedzieć?

Woda jest jednym z najciekawszych sposobów na zrelaksowanie i wyciszenie całego ciała, jeśli więc możemy skorzystać z jej dobroczynnego wpływu nie w łazienkowej wannie, a na świeżym powietrzu – baseny ogrodowe stają się lokatą godną uwagi.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to propozycję oparte na określonym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale jednocześnie najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają dodatkowo możliwość dodania filtrów lub podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów także wynoszą od kilkuset to kilku bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej solidne są baseny na stelażach, jednak równomiernie ich cena jest jednocześnie wyższa. Posiadają one wielkie gabaryty, więc należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zmniejszyć koszty powiązane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, budujemy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Dlatego warto kupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie tylko tradycyjna gumowa kaczka, lecz również rozmaite statki oraz łódki (również takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu informacją nie sprawia większych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w czasie kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Znakomicie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu dadzą nam użytkowanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne baseny, w ciszy i spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób bądź najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe umiejscowiony na terenie posiadłości zdecydowanie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania budynku, możemy uzyskać za niego dużo korzystniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najskuteczniejsza forma zachowania właściwej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najefektywniejszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj natomiast, że dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest konsekwentne monitorowanie i nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie bądź w jej otoczeniu.

Basen dla dzieci, z całą pewnością będzie atrakcją dla Twoich pociech w upalne dni. Kiedyś baseny były dostępne wyłącznie dla bogatych dzisiaj już jest odwrotnie i każdy może sobie pozwolić na basen w swoim przydomowym ogródku.
Jeżeli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to efektywnie ograniczymy nie tylko koszty podgrzewania, ale także ubytki wody na skutek parowania. Zazwyczaj do przykrywania wykorzystuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo odporne oraz bezpieczne, skoro po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalne balony napełnione powietrzem. Obowiązkowe akcesoria basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto także pomyśleć o dodatkach podnoszących komfort kąpieli – stopniach lub trampolinach i oświetleniu uatrakcyjniającym nocne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po wymyciu zbiornika, wypełnić go powtórnie. Warto także wyposażyć się w siatkę, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów czy liści. Wskazany jest też odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z dna basenu. Raz na jakiś okres powinniśmy też odkażać wodę w zbiorniku. W marketach są dostępne specjalistyczne środki tlenowe -filtrują one wodę oraz, co ważne, nie wydzielają brzydkiego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, aby nie trzeba go było często myć. Folia pęcherzykowa ułatwia również utrzymać dosyć wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej chowania – w sumie następne parę tysięcy złotych.

You may also like...